„Babciu, Dziadku chodźcie z nami, damy Wam łąkę z kwiatami (…)”

recytowały przedszkolaki ze Skibniewa, chcąc uczcić wyjątkowe święto – Dzień Babci i Dziadka. To Oni dla swych wnuków mają zawsze czas, są pobłażliwi, wyrozumiali i kochają bezgranicznie, cierpliwie znosząc humory i wybryki maluchów. Nakarmią, przytulą, pocieszą …tak jak mama i tata, a może jeszcze lepiej. Dzieci to czują, dlatego z wielkim przejęciem recytowały wiersze, śpiewały piosenki, tańczyły – wszystko w podziękowaniu za trud włożony we wzorową opiekę i wychowanie.

Pani dyrektor, Wiesława Kapusta, złożyła najserdeczniejsze życzenia licznie przybyłym babciom i dziadkom. Występy, jak również własnoręcznie przygotowane laurki i upominki, wywołały łzy wzruszenia. Nie zabrakło też słodkiego poczęstunku, uścisków i buziaków, bo „(…) Dziadkowie oraz Babcie, choć uwierzyć trudno w to, kochają swe wnuczęta tak, jak mało kto!”.

Małgorzata Joźwiuk